PRQE75W-E12-S15-D
隔离式通孔DC/DC转换器, ITE, 铁路, 1/4 砖, 75 W, 1输出, 15 V
图片仅用于图解说明,详见产品说明。
3 有货
需要更多?
3 件可于 5-6 个工作日内送达(英国 库存)
| 数量 | 价钱 (含税) |
|---|---|
| 1+ | CNY1,021.820 (CNY1,154.6566) |
包装规格:每个
最低: 1
多件: 1
CNY1,021.82 (CNY1,154.66 含税)
品項附註
此订单的信息已添加到您的订单确认邮件、发票和发货通知中。
产品信息
制造商CUI
库存编号3976739
产品范围PRQE75W-D Series
技术数据表
电源应用ITE, 铁路
直流/直流转换器类型1/4 砖
输入比例-
输出功率最大值75W
电压输出 - 输出115V
电流输出 - 输出15A
输出电压 - 输出2-
电流输出 - 输出2-
输出调节稳压
隔离电压3kV
输入电压DC(标称)36V
直流/直流转换器输出类型固定、可调节
宽度36.8mm
高度12.7mm
深度/厚度57.9mm
输入电压直流最低9V
输入电压 直流最高75V
产品范围PRQE75W-D Series
SVHC(高度关注物质)Lead (21-Jan-2025)
产品概述
PRQE75W-D series is a 75W quarter-brick DC to DC converter housed in a fully encapsulated case. These high-power DC to DC converters offer EN 62368-1 certification, high efficiency and an ultra-wide 8:1 input range in an industry standard quarter brick package. Ideal for railway, renewable energy, and industrial applications where a large amount of power is necessary in a compact package.
- PRQE75W-D series DC to DC converter with 50W single isolated output and 15V output voltage
- ¼-brick package with industry standard pin-out
- Ultra-wide input voltage range from 9V to 75V
- Output short circuit, overcurrent, overvoltage and overtemperature protection
- 3000VDC isolation voltage, 5000meter operating altitude
- Designed to meet EN 61373, EN 45545-2 and UL/EN/IEC 62368-1
- Meets EN 50155 with external components
- Switching frequency of 200KHz (PWM mode), ambient operating temperature range from -40°C to 105°C
- 90% efficiency
- DIP mounting style, UL 94V-0, DAP plastic case, 57.9mm x 36.8mm x 12.7mm dimension
技术规格
电源应用
ITE, 铁路
输入比例
输出数
5A
隔离电压
3kV
直流/直流转换器输出类型
固定、可调节
高度
12.7mm
输入电压直流最低
9V
产品范围
直流/直流转换器类型
1/4 砖
输出功率最大值
75W
15V
输出调节
稳压
输入电压DC(标称)
36V
宽度
36.8mm
深度/厚度
57.9mm
输入电压 直流最高
75V