Product RangeAPS 2250L Series
Also Known AsAPS2250L UK, GTIN UPC EAN: 4013674005024
Your Part Number
9 In Stock
Need more?
3 Delivery in 3-4 Business Days(SG stock)
6 Delivery in 5-6 Business Days(UK stock)
| Quantity | Price (inc GST) |
|---|---|
Price for:Each
Minimum: 1
Multiple: 1
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerANSMANN
Manufacturer Part No5311133-UK
Order Code1868036
Product RangeAPS 2250L Series
Technical Datasheet
Power Supply ApplicationsITE
No. of Outputs1 Output
Output Power Max30W
Output Voltage - Output 15VDC
Output Current - Output 12.25A
Output Voltage - Output 26VDC
Output Current - Output 22.25A
Output ConnectorVarious
Output Voltage - Output 37.5VDC
Output Current - Output 32.25A
Power Supply Output TypeAdjustable
Input Voltage VAC90V AC to 264V AC
Product RangeAPS 2250L Series
Plug TypeEU, UK
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
Product Overview
- Regulated output voltage
- Short-circuit protection
- Output Voltages: 5V, 6V, 7.5V, 9V, 12V, 13.5V, 15V
- Output current: 2250mA (5-12V), 1800mA (13.5-15V)
- Hollow plug connectors: 0.75x2.35x10mm, 1.35x3.5x10mm, 1.7x4x10mm, 2.1x5x12mm, 2.5x5.5x12mm
- Jack plug connectors: 2.5x12mm, 3.5x15mm
Contents
APS2250L, EU mains lead with UK adapter, Selection of 7 output connectors, Key for rotary switch.
Technical Specifications
Power Supply Applications
ITE
Output Power Max
30W
Output Current - Output 1
2.25A
Output Current - Output 2
2.25A
Output Voltage - Output 3
7.5VDC
Power Supply Output Type
Adjustable
Product Range
APS 2250L Series
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage - Output 1
5VDC
Output Voltage - Output 2
6VDC
Output Connector
Various
Output Current - Output 3
2.25A
Input Voltage VAC
90V AC to 264V AC