制造商产品编号2000-SCAN
库存编号2772536
产品范围2000 Series
技术数据表
配件类型扫描器卡
产品范围2000 Series
SVHC(高度关注物质)To Be Advised
产品概述
- Ten channels of 2 pole relay input
- Channels configurable for 4-pole operation
- Multiplex one of ten 2 pole or one of five 4 pole channels into a model 2000/2001/2002 multimeter
- Dimension is 21mm high x 72mm wide x 221mm and weight is 0.4g
- Maximum voltage between any two terminals is 200V peak
- Common mode voltage is 350V peak between any terminal and earth
- Actuation time is 2.5ms maximum on/off
- 110VDC, 1A switched, 30VA maximum (resistive load) DC signal
- 125VAC rms or 175VAC peak, 100KHz maximum, 1A switched, 62.5VA maximum (resistive load) AC signal