制造商产品编号PCD-16-350B
库存编号4206561
产品范围PCD-16 Series
技术数据表
电源应用ITE和LED照明
输出功率最大值16.8W
输出电压最大值48V
输出电流350mA
LED驱动器模式恒定电流
输入电压最小值180VAC
输入电压最大值295VAC
产品范围PCD-16 Series
SVHC(高度关注物质)No SVHC (25-Jun-2025)
产品概述
- AC phase-cut dimming, work with leading edge and trailing edge TRIAC dimmers
- Built-in active PFC function, constant current design
- Protections: short circuit / overtemperature
- Cooling by free air convection, fully isolated plastic case
- IP42 design, class II power unit, no FG
- Suitable for LED related fixture or appliance (such as LED decoration or advertisement devices)
- 100% full load burn-in test, low cost, high reliability, 3 years warranty
- 350mA output rated current, 24 ~ 48V operating output voltage range
- 16.8W output rated power, 82% typical efficiency
- Working temperature range from -30 to +60℃, dimension(L x W x H) is 84 x 57 x 29.5mm
技术规格
电源应用
ITE和LED照明
输出电压最大值
48V
LED驱动器模式
恒定电流
输入电压最大值
295VAC
SVHC(高度关注物质)
No SVHC (25-Jun-2025)
输出功率最大值
16.8W
输出电流
350mA
输入电压最小值
180VAC