制造商产品编号PLD-25-700
库存编号4206581
产品范围PLD-25 Series
技术数据表
电源应用ITE和LED照明
输出功率最大值25.2W
输出电压最大值36V
输出电流700mA
LED驱动器模式恒定电流
输入电压最小值90VAC
输入电压最大值295VAC
产品范围PLD-25 Series
SVHC(高度关注物质)No SVHC (25-Jun-2025)
产品概述
- Universal AC input/full range (up to 295VAC), built-in active PFC function
- Constant current design, protections: short circuit / overtemperature
- Cooling by free air convection, fully isolated plastic case
- Class II power unit, no FG, IP42 design
- Suitable for LED related fixture or appliance (such as LED decoration or advertisement devices)
- 100% full load burn-in test, low cost, high reliability
- Suitable for dry / damp locations, 3 years warranty
- 700mA rated output current, 25.2W rated output power, 86% typical efficiency
- Working temperature rating range from -30 to +60℃
- Dimension (L x W x H) is 84 x 57 x 29.5mm
技术规格
电源应用
ITE和LED照明
输出电压最大值
36V
LED驱动器模式
恒定电流
输入电压最大值
295VAC
SVHC(高度关注物质)
No SVHC (25-Jun-2025)
输出功率最大值
25.2W
输出电流
700mA
输入电压最小值
90VAC