制造商产品编号PLD-40-1050B
库存编号4206582
产品范围PLD-40 Series
技术数据表
电源应用LED照明
输出功率最大值39.9W
输出电压最大值38V
输出电流1.05A
LED驱动器模式恒定电流
输入电压最小值180VAC
输入电压最大值295VAC
产品范围PLD-40 Series
SVHC(高度关注物质)No SVHC (25-Jun-2025)
产品概述
- Built-in active PFC function, constant current design
- Protections: short circuit / overtemperature, cooling by free air convection
- Fully isolated plastic case, IP42 design
- Class II power unit, no FG
- Suitable for LED related fixture or appliance (such as LED decoration or advertisement devices)
- 100% full load burn-in test, low cost
- High reliability, 3 years warranty
- 1050mA rated output current, 39.9W rated output power, 87% typical efficiency
- Working temperature rating range from -30 to +50℃
- Dimension (L x W x H) is 128 x 60 x 31.5mm
技术规格
电源应用
输出电压最大值
38V
恒定电流
输入电压最大值
295VAC
SVHC(高度关注物质)
No SVHC (25-Jun-2025)
输出功率最大值
39.9W
输出电流
1.05A
输入电压最小值
180VAC