制造商产品编号PLN-100-12
库存编号4206594
产品范围PLN-100 Series
技术数据表
电源应用ITE和LED照明
输出功率最大值60W
输出电压最大值12V
输出电流5A
LED驱动器模式恒定电流, 恒定电压
输入电压最小值90VAC
输入电压最大值295VAC
产品范围PLN-100 Series
SVHC(高度关注物质)No SVHC (25-Jun-2025)
产品概述
- Universal AC input / full range (up to 295VAC), cooling by free air convection
- Protections: short circuit / overcurrent / overvoltage / overtemperature
- Built-in active PFC function, fully isolated plastic case with IP64 level
- Pass LPS, class 2 power unit, 100% full load burn-in test
- High reliability, suitable for LED lighting and moving sign applications
- Suitable for dry/damp locations, compliance to worldwide safety regulations for lighting
- Output voltage rating is 12VDC, 60W rated output power
- Input voltage range from 90 ~ 295VAC/127 ~ 417VDC, 83% typical efficiency
- Working temperature rating range from -30 ~ +50℃
- Dimension (L x W x H) is 200 x 70.5 x 35mm
技术规格
电源应用
ITE和LED照明
输出电压最大值
12V
LED驱动器模式
恒定电流, 恒定电压
输入电压最大值
295VAC
SVHC(高度关注物质)
No SVHC (25-Jun-2025)
输出功率最大值
60W
输出电流
5A
输入电压最小值
90VAC