制造商产品编号CA0508KRNPO9BN470
库存编号
整卷3889904
复卷3924169RL
切割卷带3924169
产品范围CA Series
技术数据表
电容47pF
电压(DC)50V
电容数4Capacitors
电容端子环绕
电容公差± 10%
电容器安装表面安装
电介质特征C0G / NP0
产品长度2mm
产品宽度1.25mm
工作温度最小值-55°C
工作温度最高值125°C
产品范围CA Series
合规-
SVHC(高度关注物质)No SVHC (25-Jun-2025)
产品概述
- Capacitance is 47pF
- Capacitance tolerance is ±10%
- Capacitor case is 0508 [1220 metric]
- Dielectric characteristic is C0G/NP0
- Voltage rating is 50V DC
- Operating temperature range from -55°C to +125°C
- Board space saving
- Time-saving mounting process
- Reduction in number of solder joints
- Simpler PCB design
技术规格
电容
47pF
电压(DC)
50V
电容端子
环绕
电容器安装
表面安装
产品长度
2mm
工作温度最小值
-55°C
产品范围
SVHC(高度关注物质)
No SVHC (25-Jun-2025)
电容外壳 / 包装
电容数
4Capacitors
电容公差
± 10%
电介质特征
C0G / NP0
产品宽度
1.25mm
工作温度最高值
125°C